Статтi та поради

БЕЗКОШТОВНЕ ПРОТЕЗУВАННЯ
ВОЇНIВ ЗСУ
Читати
Безкоштовне протезування воїнам ЗСУ
Для наших військовослужбовців ЗСУ ми - компанія ТОВ «ОРТО-ПРО» надаємо БЕЗКОШТОВНО всі послуги з протезно-ортопедичної допомоги.
В цей складний час наша команда та наші лікарі намагаються допомогти нашим бійцям та вносять свій вклад у боротьбу з ворогом.
Компанія ТОВ «ОРТО-ПРО» виготовляє протези верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичні устілки та здійснює ремонт протезно-ортопедичних виробів. Для нас головним є комфортність життя пацієнта та його впевненість в собі.
Головний офіс ТОВ «ОРТО-ПРО» знаходиться у м. Києві, що дає змогу компанії обслуговувати пацієнтів з Київської, Чернігівської, Черкаської та Житомирської областей. Наші спеціалісти приїжджають до пацієнтів додому БЕЗКОШТОВНО за попереднім записом.
Наші послуги:
· Протезування нижніх та верхніх кінцівок
· БЕЗКОШТОВНИЙ виїзд протезиста додому
· БЕЗКОШТОВНИЙ трансфер пацієнта до лікаря-реабілітолога
· Виготовлення ортопедичних устілок
В цей складний для нашої країни час, ми намагаємось допомогти якомога більшій кількості військовим налагодити повноцінне фізичне життя.

Слава Україні! Героям Слава!
Як користуватися
протезом
Читати
Як почати користуватися протезом?
Вкрай важливо пацієнту з перших днів після ампутації орієнтуватися на активний
спосіб життя.

Протезування дарує пацієнтові з ампутацією радість повноцінного життя. Але багато що залежить не від технічної якості самого протезу, а від фізичних можливостей і фізичної підготовки пацієнта.
Щоб почати користуватися протезом та знову навчитися ходити, важливо розвивати черевний прес, м'язи спини, рук, здорової та пошкодженої ноги. Перебуваючи у лікувальному закладі, обговоріть це питання з лікарем-реабілітологом або лікарем ЛФК.

Вправи на розвиток сили можна виконувати з легкими гирями, еластичною стрічкою або еспандером. Поступово вправи ускладнюються, їх виконують сидячи на стільці або стоячи спочатку разом з інструктором, потім самостійно.

Час, за який пацієнт навчиться ходити на протезі, залежить від його витривалості і рухової активності, функціонування м’язів культі і здорової ноги, координації. А також від рівня ампутації .
Наші протезисти та реабілітологи тісно співпрацюють з пацієнтом під час тренувань і роз’яснюють всі нюанси використання протезу, а також догляду за ним.
Особлива увага приділяється фізіотерапії, лікувальній фізкультурі, освоєнню симетричної ходьби і ходьби по похилих поверхнях і сходах.
Завдяки сучасним колінним суглобам навіть протез стегна дозволяє після достатніх тренувань без проблем користуватися сходами.
Основні техніки тренувань

Перші кроки пацієнт робить за допомогою брусів в якості опори. Головне на цьому етапі – навчитися переносу маси тіла на протез. Перша вправа, яку виконують пацієнти – ходьба приставним кроком боком. Для цього потрібно встати рівно, розподіливши вагу на обидві ноги. Під час виконання не варто дивитися вниз, повертати таз або різко переносити вагу на здорову ногу. При переміщенні пацієнт повинен триматися за брус.

Наступна техніка – ходьба в 4 або в 2 кроки з опорою та два бруса. У звичайних умовах чергування рук і ніг при ходьбі здійснюється по діагоналі, і дана вправа покликане відпрацювати цей шаблон поведінки заново як найбільш природний. При ходьбі в 4 кроки в кожен момент у пацієнта є не менше 4 точок опори, при переході на 2 кроки таких точок в кожен момент стає дві. Ця техніка отримує розвиток вже без брусів, з двома канадськими тростинами – тобто, тростини з упором для передпліччя. Важливо пам’ятати, що у всіх вправах перший крок здійснюється із збереженої ноги.
Ходьбу по сходах і пандусах тренують спочатку приставним кроком – тобто, роблячи крок здоровою ногою і переносячи до неї протез, як би підтягуючи за здоровою ногою – культю з протезом.
Таж важливо тренувати вестибулярний апарат і позбавлятися від почуття страху падіння через втрату рівноваги.